З історії дошкільного навчального закладу №1 «Барвінок»

15 травня 1946 року засідання виконавчого комітету Ніжинської міської Ради депутатів трудящих розглянуло питання про відкриття в місті Ніжині дитячого садка по вулиці Профінтерна,10.

Виконком міської Ради депутатів трудящих позитивно вирішив це питання, піднявши клопотання перед облвиконкомом про виділення асигнувань на утримання дитячого садка на 80 місць.

Ремонт приміщення здійснював виконком та завод побутової хімії, який з 1946 р. по 1990 р. надавав шефську допомогу дитячому садочку.

З 25 травня 1947 року дитячий садок №1 почав працювати. В ньому були: одна ясельна та три дошкільні групи з цілодобовим режимом перебування.

Сьогодення дошкільного навчального закладу №1 «Барвінок»

Дошкільний навчальний заклад №1 «Барвінок» загального розвитку дітей розташований у центрі міста на вулиці Батюка, 10.

Керівник закладу: Калитка Наталія Володимирівна.

Заклад розрахований на 80 місць. В ДНЗ функціонують 4 групи загального розвитку дітей денного режиму перебування і 1 група з цілодобовим режимом перебування дітей у закладі.

Дошкільний навчальний заклад в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України, іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.

Колектив дошкільного навчального закладу налічує 26 чоловік. З них 10 педагогічних працівників і один медичний працівник.

Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу працює у світлі вимог програми «Українське дошкілля», допоміжною програмою для дітей старшого дошкільного віку є програма «Впевнений старт». Ці програми націлюють педагогів і батьків на особистісний розвиток дітей за основними напрямами та роблять особливий акцент розвитку дитини на ігровій діяльності. Педагогами закладу впроваджуються інноваційні форми та методи роботи: технологія «Сім див », технологія виховання казкою, технологія довкілля, музейна педагогіка та інші. Результатом використання новітніх технологій у дошкільній освіті є підвищення зацікавленості дітей в отриманні нових вражень, розвиток вміння відстоювати власну думку, підйом творчого потенціалу. Найзаповітніша мрія педагогів нашого садочка – щоб у кожного з вихованців був у житті свій злет, своє напруження, своя данківська мить горіння серця.

Робота дошкільного закладу спрямована на збереження здорового способу життя дошкільників. Педагоги щодня проводять різні форми фізкультурно-оздоровчої роботи: ранкова гімнастика, гімнастика після денного сну, фізкультурні хвилинки, паузи, загартувальні процедури.

В дошкільному навчальному закладі розроблена Програма розвитку дошкільного закладу з 2015 до 2021 року, яка визначає пріоритетний напрямок розвитку дошкільного навчального закладу – гуманітарний. Проект «Я –краплина рідного міста» є основою освітньо-виховної роботи дошкільного закладу.
    Творчою групою колективу розроблений курс «Краєзнавство», який впроваджується в освітньо-виховний процес, починаючи з молодшої групи. Курс включає в себе систему екскурсій, міні-турпоходів, відвідувань музеїв, театру, проведення заходів у садочку, творчої реалізації емоціонального сприйняття дошкільником рідного міста. Діти залучаються до відчуття краси рідного міста, його природи. І це прекрасно, тому що справжній розвиток дитина отримує саме у дошкільному віці.